Proběhly dětské šibřinky aneb maškarní rej

Masopust je v naší obci stále oblíbenější a oblíbenější. Masopustní průvod pořádaný Obcí Kačice a spolkem Kačice letí vždy prochází celou naší obcí. V průvodu se zpívá, tančí a na stanovištích po obci hojně hoduje. A jaký by to byl masopustní průvod bez zábavy na konci. Proto ve stejný den, jako je průvod pořádáme Dětské Šibřinky - maškarní rej. A víte, že slovo Šibřniky pochází z německého slova Schabernack - tedy šprým, žert, taškařice, čtveráctví. Slovo Šibřinky uvedl v život br. Miroslav Tyrš v 19. století a od té doby ho v Sokole používáme pro většinu našich maškarních zábav. 

Našich letošních Šibřinek se účastnilo přes šedesát dětí se svými rodiči a prarodiči. Sokolovna byla tedy narvaná k prasknutí. A mnohým se ani nechtělo po skončení programu domů, nedivíme se. Ani nám se nechtělo :) Ale letošní masopustní období skončilo a my můžeme jen slíbit, že příští rok budou Šibřinky zase :)

Fotografie z dětských Šibřinek 2020
Fotografie z dětských Šibřinek 2020
Fotografie z dětských Šibřinek 2020
Fotografie z dětských Šibřinek 2020
Fotografie z dětských Šibřinek 2020
Fotografie z dětských Šibřinek 2020
Fotografie z dětských Šibřinek 2020
Fotografie z dětských Šibřinek 2020
Fotografie z dětských Šibřinek 2020
Fotografie z dětských Šibřinek 2020
Fotografie z dětských Šibřinek 2020